John Leeds Cup
2004-2005


Quicklinks: U08 - U09 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14 - U15 - U16 - U18

Under 8

First Round: Sunday 24th October

UNDER 8 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Cliffe Woods Colts

6 V 3

Oak Athletic

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 8 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Cuxton 91

12 v 6

Chatham Riverside

Rainham Kenilworth Rovers

2 V 5

Cliffe Woods Colts

Bredhurst Juniors 1 V 10 Wigmore Youth
Woodpecker 1 V 3 Sheerness East Youth

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 8 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Wigmore Youth

11 v 0

Cliffe Woods Colts

Sheerness East

5 v 0

Cuxton 91

Finals: Sunday 22nd May 2005

UNDER 8 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Wigmore Youth

3 v 0

Sheerness East

Back to top
 


Under 9
First Round: Sunday 24th October

UNDER 9 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Walderslade

4 V 6

Woodcoombe Youth

Anchorians

1 V 13

Real 60 Lions

Sheerness East

2 V 7

Chatham Riverside

Cliffe Woods Colts

1 V 0

Cuxton 91

Meopham Colts

5 V 6

Rainham 84

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 9 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Rainham Eagles

2 V 1

Cliffe Woods Colts

Real 60

13 V 0

Lordswood Tigers

Chatham Riverside 6 V 2 Rainham 84
Chatham Colts 1 V 5 Woodcoombe Youth

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 9 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Chatham Riverside

3 v 1

Woodcoombe Youth

Real 60

3 v 1

Rainham Eagles

Finals: Sunday 22nd May 2005

UNDER 9 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Chatham Riverside

1 v 8

Real 60

Back to top


Under 10
First Round: Sunday 24th October

UNDER 10 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Chatham Colts

6 V 2

Lordswood Tigers

Earl Juniors

1  V 13

Cliffe Royals

Rainham Eagles

3 V 4

Rainham Kenilworth Rovers

Black Lion Youth

11 V  1

Valley Colts

Cobham Colts

3 V 4
aet

Woodcoombe Youth

Wigmore Youth

18 V  1

Deanview 95

Chatham Riverside

P V P

Anchorians

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 10 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Rainham Kenilworth Rovers

6 V 7
AEG

Wigmore Youth

Black Lion Youth

5 V 5
AEG
3 - 1
PENS

Chatham Colts

Cliffe Royals 1 V 5 Woodcoombe Youth
Chatham Riverside 2 V 9 New Ash Green

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 10 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

New Ash Green

2 v 0

Woodcoombe Youth

Black Lion Youth

6 v 1

Wigmore Youth

Finals: Sunday 22nd May 2005

UNDER 10 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

New Ash Green

0 v 9

Black Lion Youth

Back to top


Under 11
First Round: Sunday 24th October

UNDER 11 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Swallows

1 V 3

Spartac

Valley Colts

17 V  1

Cliffe Royals

Oak Athletic

4 V 4 AET
3 2 Pens

Black Lion Youth

Wigmore Youth

No Result

Chatham Riverside

Chatham Colts

0 V 8

Woodpecker

Rainham Eagles

6 V 1

Cobham Colts

Rochester City

4 V 3

Rainham 84

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 11 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Woodepcker

2 V 4

Spartac

Oak Athletic

2 V 3

Rainham Eagles

Earl Juniors 1 V 5 Valley Colts
Chatham Riverside 0 V 2 Rochester City

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 11 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Valley Colts

3 v 1

Spartac

Rochester City

0 v 1

Rainham Eagles

Finals: Sunday 17th April 2005

UNDER 11 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Valley Colts

2 v 0

Rainham Eagles

Back to top


Under 12
First Round: Sunday 24th October

UNDER 12 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Earl Juniors

7 V 3

Woodpecker

Rainham Kenilworth

3 V 4

Walderslade

Sheerness East

5 V 1

Strood 87

Horsted

3 V 2

Cobham Colts

Pegasus 81

8 V 0

Swallows

Cuxton 91

2 V 3

Meopham Colts

Lordswood Youth

2 V 7

Black Lion Youth

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 12 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Meopham Colts

3 V 7

Horsted*

Meopham Colts**

1 v 7

**Cobham Colts

Walderslade

1 V 2

Sheerness East

Pegasus 81 10 V 0 Spartac
Black Lion Youth 3 V 2 Earl Juniors

* Horsted excluded due to irregularities
** 1/4 Final replayed 24/04/05

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 12 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Black Lion Youth

3 v 1

Pegasus 81

Sheerness East*

0 V 7

*Cobham Colts

* Fixture played 27th April 2005

Finals
: Sunday 1st May 2005

UNDER 12 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Black Lion Youth

2 V 3

Cobham Colts

Back to top


Under 13
First Round: Sunday 24th October

UNDER 13 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Oak Athletic

2 V 4

Cuxton 91

Deanview 95

9 V 0

Royal Princes Park

Omega 92

5 V 3

Wigmore Youth

Rainham 84

P V P

Swallows

Rainham Eagles

3 V 6

New Ash Green

Real 60 Tigers

6 V 0

Strood 87

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 13 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Cuxton 91

0 V 5

Real 60

Stockbury

7 V 2

Deanview 95

New Ash Green 10 V 1 Omega 92
Woodpecker Youth 3 V 11 Swallows

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 13 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Real 60

6 v 0

New Ash Green

Stockbury

0 v 6

Swallows

Finals: Sunday 17th May 2005

UNDER 13 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Real 60

1 v 2

Swallows

Back to top


Under 14
First Round: Sunday 24th October

UNDER 14 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Borstal Panthers

2 V 1

Lordswood Youth

Valley Colts

P V P

Thamesview Youth Rangers

Spartac

4 V 6

Cuxton 91

Earl Juniors

11 V 0

Woodcoombe Youth

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 14 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Borstal 88

 0 V 8

Valley Colts

Earl Juniors

4 V 3

Woodpecker

Horsted 7 V 1 Deanview 95
Cuxton 91 10 V 1 Rainham Eagles

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 14 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Horsted

1 v 2

Earl Juniors

Valley Colts

2 - 0

Cuxton 91

Finals: Sunday 1st May 2005

UNDER 14 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Earl Juniors

1 V 3

Valley Colts

Back to top


Under 15
First Round: Sunday 24th October

UNDER 15 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Pegasus 81

5 V 3

Cuxton 91

New Road

2 V 6

New Ash Green

Woodpecker

4 V 2

Oak Athletic

Shorne Rangers

5 V 1

Deanview 95 United

Real 60 Wildcats

2 V 4

Walderslade

Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 15 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Woodpecker

1 V 2

New Ash Green

Valley Colts

2 V 5

Walderslade

Cobham Colts 0 V 9 Pegasus 81
Shorne Rangers 0 V 11 Woodcoombe Youth

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 15 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Walderslade

2 v 1

New Ash Green

Pegasus 91

1 V 4

Woodcoombe Youth

Finals: Sunday 15th May 2005

UNDER 15 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Walderslade

0 v 2

Woodcoombe Youth

Back to top


Under 16
First Round: Sunday 24th October

UNDER 16 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Lordswood Youth

0 V 1

Chatham Colts

Oak Athletic

5 V 2

Sheerness Steel

Chatham Riverside

2 V 4

Omega 92

Valley Colts

0 V 1

Horsted Bees

 Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 16 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Oak Athletic

1 V 0

Cliffe Royals

Chatham Colts

0 V 9

Horsted Bees

Spartac 22 V 1 Borstal 88
Walderslade 3 V 3
AET
6 - 5
PENS
Omega 92

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 16 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Horsted Bees

10 v 1

Oak Athletic

Spartac

V

Walderslade

Finals: Sunday 1st May 2005

UNDER 16 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Horsted Bees

3 V 2

Spartac

Back to top


Under 18
First Round: Sunday 24th October

UNDER 18 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Wigmore Youth

5 V 4

Fulston Zebras

Woodcoombe Youth

4 V 3

Wainscott

Rainham Eagles

3 V 0

Horsted

 Quarter Finals: Sunday 9th January 2005

UNDER 18 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Real 60

V

Bye

Chatham Colts

3 V 5

Wigmore Youth

Bye V Rainham Eagles
Chatham Riverside 2 V 3 Woodcoombe Youth

Semi Finals: Sunday 20th February 2005

UNDER 18 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Rainham Eagles

1 v 3

Real 60

Woodcoombe Youth

3 v 2

Wigmore Youth

Finals: Sunday 17th April 2005

UNDER 18 JOHN LEEDS MEMORIAL TROPHY

Real 60

0 v 1

Woodcoombe Youth

Back to top