MEDWAY NEWS YOUTH LEAGUE
Final League Tables 2001 -2002 season

Under 8 East Division
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Fulston Zebras 44 34 6 4 151 20 108
2 Thamesview Yth 44 31 5 8 154 44 98
3 Woodcoombe Yth 44 30 8 6 129 25 98
4 Deanview 95 44 25 11 8 125 35 86
5 Valley Colts 44 21 10 12 115 40 76
6 Pegasus 81 44 23 5 16 120 60 74
7 Rainham Kenilworth 44 18 5 21 110 68 59
8 Black Lion 44 16 9 19 89 71 57
9 Rainham Eagles 44 13 10 21 50 74 49
10 Oak Athletic 44 10 5 29 45 101 35
11 Wigmore Yth 44 4 0 40 15 229 12
12 Ful Zebras Fillies 44 1 0 43 5 341 3
(Play off for 2nd place - Thamesview Yth4 Woodcoombe Yth 2 aet)
 
Under 8 West Division
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Real 60 Cubs 40 34 5 1 202 19 107
2 Swallows 40 31 4 5 159 29 97
3 Bredhurst Jun 40 24 8 8 125 41 80
4 Thamesview Rgrs 40 25 2 13 135 59 77
5 Cliffe Woods Colts 40 23 6 11 100 53 75
6 Cliffe Royals 40 20 5 15 89 66 65
7 Rainham 84 40 19 4 17 86 77 61
8 Chatham Riv 40 8 2 30 41 117 26
9 Cuxton 91 40 8 2 30 39 144 26
10 Borstal 88 40 4 1 35 18 219 13
11 Lordswood 40 3 3 34 21 191 12
Under 9 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Real 60 40 28 6 6 87 39 90
2 Valley Colts 40 23 6 11 88 49 75
3 Deanview 95 40 22 8 10 76 37 74
4 Rainham 84 40 20 12 8 89 45 72
5 Cliffe Woods Colts 40 21 9 10 76 35 72
6 Fulston Zebras 40 21 5 14 81 55 68
7 Bredhurst Juniors 40 17 6 17 55 47 57
8 Thamesview Yth 40 12 8 20 65 92 44
9 Wigmore Youth 40 10 5 25 46 107 35
10 Thamesview Rgrs 40 6 5 29 26 108 23
11 Cuxton 91 40 3 4 33 35 110 13
Under 9 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Pegasus 81 44 34 3 7 152 34 105
2 Black Lion 44 31 9 4 127 25 101
3 Sheerness Steel 44 28 8 8 121 36 92
4 Chatham Colts 42 28 7 7 134 38 91
5 Rainham Kenilworth 44 20 6 18 109 75 66
6 Royal Princes Park 44 18 8 18 99 62 62
7 Rainham Eagles 44 17 8 19 79 73 59
8 Oak Ath 42 12 8 22 62 91 44
9 Swallows 44 12 7 25 50 72 43
10 Walderslade 44 13 4 27 55 127 43
11 Lordswood 44 4 8 32 32 167 20
12 Woodpecker 44 5 4 35 36 256 19
Chatham Colts V Oak Athletic - Match void
 
Under 10 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Real 60 44 37 7 0 198 23 118
2 Valley Colts 44 29 9 6 132 42 96
3 Rainham 84 44 27 7 10 112 55 88
4 Borstal 88 44 24 8 12 105 62 80
5 Swallows 44 16 12 16 76 70 60
6 Rainham Ken 44 17 8 19 87 84 59
7 Rainham Eagles 44 16 8 20 88 93 56
8 Black Lion 44 15 8 21 74 90 53
9 Strood 87 44 16 5 23 72 95 53
10 Oak Ath 44 15 5 24 65 109 50
11 Cliffe Woods Colts 44 5 5 34 53 132 20
12 Wigmore Yth 44 3 6 35 30 237 15
Under 10 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Fulston Zebras 52 35 11 6 122 41 116
2 Cliffe Royals 52 34 9 9 167 55 111
3 Deanview 95 52 33 7 12 177 65 106
4 Spartac 52 27 14 11 132 70 95
5 Lordswood 52 28 10 14 167 68 94
6 Cuxton 91 52 25 10 17 134 65 85
7 Woodcoombe Yth 52 23 12 17 139 78 81
8 Bredhurst Jun 52 21 10 21 114 127 73
9 Thamesview 52 19 10 23 97 98 67
10 Woodpecker 52 16 7 29 97 174 55
11 Pegasus 81 52 14 11 27 92 102 53
12 Chatham Colts 52 11 14 27 60 102 47
13 Rainham 84 Ras 52 4 13 35 56 172 25
14 Royal Princes Park 52 4 2 46 23 360 14
Under 11 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Gravesend & North 18 15 0 3 57 17 45
2 Sheerness East 18 14 2 2 72 24 44
3 Rainham Ken 18 10 4 4 46 26 34
4 Cliffe Woods Colts 18 9 1 8 58 54 28
5 Oak Ath 18 8 2 8 43 35 26
6 Fulston Zebras 18 7 3 8 58 55 24
7 Swallows 18 6 2 10 35 58 20
8 Wigmore Youth 17 4 2 11 28 63 14
9 Bredhurst Jun 18 2 5 11 22 47 11
10 Rainham 84 17 3 1 13 32 72 10
(Wigmore Youth V Rainham 84 - match void)
Under 11 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Horsted 16 12 2 2 59 26 38
2 Thamesview 16 11 2 3 58 36 35
3 Chatham Colts 16 8 3 5 70 43 27
4 Black Lion 16 8 3 5 48 48 27
5 Deanview 95 16 5 3 8 32 43 18
6 Real 60 16 4 5 7 45 45 17
7 Valley Colts 16 4 5 7 29 38 17
8 Pegasus 81 16 4 2 10 32 60 14
9 Cuxton 91 16 2 3 11 41 75 9
Under 11 Division 3
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Rainham Eagles 16 12 2 2 75 31 38
2 Woodpecker 16 11 1 4 77 36 34
3 Thamesview Rgrs 16 8 1 7 49 62 25
4 Earl Juniors 16 7 2 7 59 51 23
5 Borstal 88 16 6 3 7 43 45 21
6 Spartac 16 6 3 7 52 55 21
7 Malling Rgrs 16 6 2 8 55 61 20
8 Scorpions 16 5 0 11 51 93 15
9 Lordswood 16 2 4 10 36 63 10
Under 12 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Cliffe Woods Colts 18 15 2 1 114 22 47
2 Rainham Kenilworth 18 15 0 3 90 33 45
3 Woodcoombe Yth 18 14 2 2 71 28 44
4 Deanview 95 18 12 1 5 72 42 37
5 Chatham Colts 18 8 2 8 49 46 26
6 Walderslade 18 8 0 10 66 76 24
7 Lordswood 18 5 3 10 50 53 18
8 Oak Ath 18 4 1 13 50 68 13
9 Rainham 84 18 2 1 15 35 106 7
10 Omega 92 18 1 0 17 21 144 3
Under 12 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Bredhurst Jun 18 16 0 2 110 39 48
2 Rainham Eagles 18 15 0 3 83 41 45
3 Strood 87 18 12 3 3 67 41 39
4 New Ash Green 18 8 3 7 65 40 27
5 Swallows 18 8 0 10 80 75 24
6 Valley Colts 18 7 1 10 66 76 22
7 Chatham Riv 18 7 1 10 68 102 22
8 Pegasus 81 Colts 18 4 4 10 50 78 16
9 Thamesview 18 3 3 12 67 104 12
10 Wigmore Yth 18 2 1 15 46 106 7
Under 12 Division 3
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Sheerness Steel 16 15 0 1 155 22 45
2 Woodpecker 16 11 2 3 83 35 35
3 Pegasus 81 Royals 16 10 1 5 95 48 31
4 Swale Magpies 16 9 2 5 100 41 29
5 Real 60 16 9 1 6 96 41 28
6 Cuxton 91 16 9 0 7 85 69 27
7 Scorpions 16 4 0 12 67 92 12
8 Malling Rgrs 16 1 0 15 14 121 3
9 Spartac 16 1 0 15 20 246 3
Under 13 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Cliffe Woods Colts 18 17 0 1 63 12 51
2 Lordswood Tigers 18 14 2 2 87 17 44
3 Wigmore Wasps 18 11 2 5 57 28 35
4 Rainham Eagles 18 10 2 6 47 38 32
5 Cobham Colts 18 8 3 7 50 32 27
6 Lansdowne Colts 18 7 3 8 32 42 24
7 Thamesview 18 5 2 11 29 57 17
8 Bredhurst Jun 18 4 2 12 32 56 14
9 Cliffe Royals 18 4 2 12 21 55 14
10 Woodcoombe 18 0 2 16 17 98 2
Under 13 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Horsted Bees 17 14 1 2 88 29 43
2 Real 60 18 11 5 2 63 32 38
3 Gravesend & North 18 11 3 4 64 39 36
4 Sheerness East 18 9 4 5 62 32 31
5 Fulston Zebras 18 8 3 7 54 50 27
6 Rainham Ken 18 7 5 6 65 45 26
7 Sheerness Steel 16 5 3 8 50 50 18
8 Cuxton 91 17 5 2 10 51 65 17
9 Black Lion 18 3 2 13 40 76 11
10 Rainham 84 18 1 0 17 18 137 3
(Sheerness Steel V Cuxton 91 & Sheerness Steel V Horsted Bees matches void)
Under 13 Division 3
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Rainham 84 Rgrs 16 11 1 4 61 20 34
2 Royal Princes Park 16 11 1 4 78 48 34
3 Bleakwood Rgrs 16 8 2 6 67 57 26
4 Chatham Colts 16 8 0 8 53 45 24
5 Pegasus 81 16 7 3 6 67 61 24
6 Lordswood 16 6 1 9 42 61 19
7 Strood 87 16 4 5 7 38 52 17
8 Oak Ath 16 4 3 9 56 71 15
9 Spartac 16 5 0 11 34 81 15
Under 14 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Thamesview Yth 16 13 3 0 59 16 42
2 Woodcoombe 16 8 3 5 31 30 27
3 Cliffe Woods Colts 16 7 6 3 41 24 27
4 Thamesview Rgrs 16 8 2 6 47 34 26
5 Horsted Sharks 16 8 2 6 44 36 26
6 Lordswood 16 5 6 5 42 41 21
7 Bredhurst Jun 16 6 3 7 33 35 21
8 Rainham 84 16 2 3 11 28 46 9
9 Valley Colts 16 0 2 14 24 87 2
(Play off for 2nd place, Woodcoombe Youth 2 Cliffe Woods Colts 1)
Under 14 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Oak Ath 14 11 1 2 65 31 34
2 Wigmore Yth 14 11 0 3 56 28 33
3 Rainham Eagles 14 8 1 5 43 41 25
4 Deanview 95 14 7 2 5 48 25 23
5 Rainham 84 Rovrs 14 7 2 5 45 45 23
6 Spartac 14 5 0 9 38 55 15
7 Earl Jnrs 14 2 1 11 35 55 7
8 Chatham Riv 14 1 1 12 16 66 4
Under 14 Division 3
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Horsted 16 13 3 0 107 28 42
2 Cuxton 91 16 13 1 2 89 30 40
3 Scorpions 16 12 1 3 91 25 37
4 Omega 92 16 10 0 6 76 36 30
5 Woodpecker 16 6 3 7 59 66 21
6 Real 60 16 5 0 11 46 90 15
7 New Road 16 3 3 10 29 97 12
8 Fulston Zebras 16 3 1 12 31 83 10
9 Borstal 88 Vokes 16 0 2 14 23 96 2
Under 15 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Lordswood 20 17 0 3 96 25 51
2 Bredhurst Jun 20 16 1 3 116 27 49
3 Cliffe Royals 20 15 3 2 80 26 48
4 Valley Colts 19 10 3 6 65 30 33
5 Borstal 88 Lions 20 10 1 9 56 46 31
6 Horsted 20 9 1 10 65 79 28
7 Oak Ath 20 7 0 13 35 73 21
8 Rainham 84 19 6 2 11 33 58 20
9 Omega 92 20 6 2 12 58 106 20
10 Real 60 20 6 1 13 36 76 19
11 Spartac 19 0 0 19 22 114 0
(Spartac V Rainham 84 - match void)
Under 15 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Wigmore Ath 18 15 2 1 79 29 47
2 Wigmore Yth 18 12 2 4 74 34 38
3 Sheerness Steel 18 10 2 6 60 52 32
4 Chatham Riv 18 10 1 7 60 60 31
5 Wainscott 18 7 4 7 77 63 25
6 New Road 17 7 3 7 50 48 24
7 Chatham Colts 18 8 0 10 41 43 24
8 Scorpions 18 5 5 8 55 62 20
9 Cliffe Woods Colts 18 3 3 12 43 75 12
10 White Tigers 17 0 2 15 18 91 2
(Woodcoombe Youth withdrawn - record deleted)
(New Road V White Tigers - match void)
Under 16 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Pegasus 81 16 14 2 0 58 14 44
2 Cobham Colts 16 12 2 2 79 17 38
3 Valley Colts 16 10 2 4 48 27 32
4 Scorpions 16 6 5 5 39 31 23
5 Shorne AC 15 6 4 5 30 32 22
6 Swallows 16 4 4 8 30 48 16
7 Wigmore Yth 16 3 1 12 31 72 10
8 Earl Jnrs 15 2 3 10 25 52 9
9 Oak Ath 16 1 3 12 24 71 6
Under 16 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Borstal 88 18 17 1 0 79 22 52
2 Fulston Zebras 18 14 1 3 90 30 43
3 New Road 18 13 2 3 121 37 41
4 Black Lion 18 11 1 6 62 55 34
5 Wigmore Dyn 18 8 3 7 52 40 27
6 Walderslade 18 6 3 9 38 78 21
7 Marlow Park 18 4 4 10 60 85 16
8 Rainham Eagles Utd 18 5 1 12 42 68 16
9 Chatham Colts 18 2 1 15 36 80 7
10 Royal Princes Park 18 1 1 16 17 102 4
Under 18 Division 1
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Spartac 14 12 2 0 90 18 38
2 Real 60 Panthers 14 11 0 3 62 44 33
3 Rainham Ken 14 6 3 5 44 40 21
4 Lordswood Tigers 14 6 2 6 45 40 20
5 New Ash Green 14 5 3 6 39 36 18
6 Bredhurst Jun 14 4 0 10 23 50 12
7 Wigmore Wand 14 3 1 10 26 55 10
8 Pegasus 81 14 3 1 10 28 74 10
Under 18 Division 2
TEAM PLD W D L F A PTS
1 Ridgeview 16 14 2 0 82 35 44
2 Real 60 16 12 2 2 79 32 38
3 Scorpions 16 7 5 4 37 28 26
4 Chatham Riv 16 6 7 3 45 40 25
5 Wigmore Yth 16 7 3 6 38 44 24
6 Fulston Zebras 16 4 2 10 28 46 14
7 Woodcoombe Yth 16 4 2 10 32 76 14
8 Guru Nanak 16 4 1 11 31 32 13
9 Swallows 16 1 2 13 22 61 5