League Cup
2000-2001

Under 8 Under 9 Under 10 Under 11 Under 12
Under 13 Under 14 Under 15 Under 16 Under 18


Under 8

First Round

Bye V Oak Athletic  
Real 60 Cubs 19 Lordswood 0
Bye V Sheerness Steel  
Wigmore Youth V Bye  
Swallows 0 Cuxton 91 4
Bye V Cliffe Woods Colts  
Swallows 2000 2 Black Lion 9
Deanview 95 V Bye  
Thamesview Youth 5 Valley Colts 6
Bye V Fulston Zebras  
Rainham Kenilworth V Bye  
Thamesview Rangers 7 Chatham Colts 1
Bye V Rainham 84  
Rainham United 5 Pegasus 81 1
Bredhurst Juniors V Bye  
Walderslade V Bye  

Second Round

Oak Athletic 3 Real 60 15
Sheerness Steel 1 Wigmore Youth 2
Cuxton 91 4 Cliffe Woods Colts 3
Black Lion 3 Deanview 95 4
Valley Colts 4 Fulston Zebras 2aet
Rainham Kenilworth 4 Thamesview Rangers 2
Rainham 84 8 Rainham United 0
Bredhurst Juniors 13 Walderslade 0

Quarter Final

Real 60 3 Wigmore Youth 2
Cuxton 91 3 Deanview 95 4
Valley Colts 3 Rainham Kenilworth 2
Rainham 84 5 Bredhurst Juniors 1

Semi- Finals

Deanview 95 1 Valley Colts 2
Real 60 1 Rainham 84 0

Final

Real 60 0 Valley Colts 4

Back to top


Under 9
First Round

Deanview 95 1 Fulson Zebras 4
Bye V Rainham United  
Thamesview Youth 3 Spartac 2
Pegasus 81 V Bye  
Swallows 7 Rainham 84 Rascals 0
Bye V Strood 87  
Rainham 84 2 Borstal 88 1
Black Lion V Bye  
Wigmore Youth 3 Lordswood 4aet
Bye V Chatham Colts  
Bredhurst Juniors 1 Rainham Kenilworth 8
Cuxton 91 V Bye  
Real 60 Tigers 10 Woodcoombe Youth 2
Bye V Cliffe Woods Colts  
Oak Athletic 11 Royal Princes Park 1
Valley Colts V Bye  


Second Round

Fulston Zebras 0 Rainham United 1
Thamesview Youth 6 Pegasus 81 3
Swallows 3 Strood 87 2
Rainham 84 8 Black Lion 2
Lordswood Juniors 4 Chatham Colts 2
Rainham Kenilworth 8 Cuxton 91 2
Real 60 Tigers 2 Cliffe Woods Colts 5
Oak Athletic 4 Valley Colts 3


Quarter Finals

Rainham United 8 Thamesview Youth 1
Swallows 2 Rainham 84 0
Lordswood 3 Rainham Kenilworth
(RK win on pens)
3
Cliffe Woods Colts 9 Oak Athletic 3

Semi - Finals

Rainham Kenilworth 3 Cliffe Woods Colts 4aet
Swallows 3 Rainham United 2

Final

Cliffe Woods Colts 8 Swallows 0

Back to top


Under 10

First Round

Lordswood 6 Malling Rangers 7
Bredhurst Juniors 3 Chatham Colts 2
Bye V Real 60 Cougars  
Horsted 3 Black Lion 4
Thamesview Youth 15 Scorpions 0
Valley Colts V Bye  
Cuxton 91 1 Fulston Zebras 9
Rainham 84 3 Cliffe Woods Colts 4
Bye V Swallows  
Spartac 1 Rainham United 13
Cliffe Royals 0 Rainham Kenilworth 23
Bye V Deanview 95  
Oak Athletic 8 Borstal 88
4
Pegasus 81 2 Wigmore Youth
(Peg 81 win on pens)
2
Sheerness East Youth V Bye  
Warden Bay 0 Snodland Nomads 17


Second Round

Malling Rangers 1 Bredhurst Juniors 13
Real 60 2 Black Lion 4
Thamesview Youth 2 Valley Colts
(Thamesview win on pens)
2aet
Fulston Zebras 1 Cliffe Woods Colts 4
Swallows 14 Rainham United 4
Rainham Kenilworth 7 Deanview 95 0
Oak Athletic 5 Pegasus 81 1
Sheerness East Youth 4 Snodland Nomads 2

Quarter Finals

Bredhurst Juniors 10 Black Lion 3
Valley Colts 2 Cliffe Woods Colts 5
Swallows 1 Rainham Kenilworth
(RK win on pens)
1aet
Oak Athletic 4 Sheerness East Youth 6

Semi - Finals

Bredhurst Juniors 3 Cliffe Woods Colts 5
Sheerness East Youth 6 Rainham Kenilworth 1


Final

Cliffe Woods Colts 1 Sheerness East Youth
Cliffe Woods win on pens
1

Back to top


Under 11

First Round

Bredhurst Juniors V Bye
Omega 92 3 Snodland Nomads 1
Pegasus 81 Royals 19 Spartac 1
Rainham Kenilworth 11 Pegasus 81 Colts 0
Bye V Woodcoombe Youth
Horsted 5 Cliffe Woods Colts 3
Thamesview Youth 7 Chatham Colts 6aet
Deanview 95 10 Walderslade 2
Chatham Riverside 11 Real 60 Wildcats 2
New Ash Green V Bye
Scorpions 1 Oak Athletic 9
Swallows 2 Rainham United 3
Strood 87 4 Malling Rangers 0
Wigmore Youth 0 Lordswood 6
Rainham 84 1 Valley Colts 2
Cuxton 91 V Bye

Second Round

Bredhurst Juniors 2 Omega 92 4
Pegasus 81 Royals 2 Rainham Kenilworth 8
Woodcoombe Youth 3 Horsted 4
Thamesview Youth 1 Deanview 7
Chatham Riverside 4 New Ash Green 2
Oak Athletic 1 Rainham United 5
Strood 87 1 Lordswood Juniors 3
Valley Colts 2 Cuxton 91 5


Quarter Finals

Omega 92 0 Rainham Kenilworth 3
Horsted 3 Deanview 1
Chatham Riverside 3 Rainham United 2
Lordswood 7 Cuxton 91 1

Semi - Finals

Horsted 8 Chatham Riverside 2
Lordswood Juniors 4 Rainham Kenilworth 2

Final

Horsted 2 Lordswood Juniors 0

Back to top


Under 12

Preliminary Round
New Ash Green 0 Spartac 9
Horsted Bees 5 Deanview 95 9

First Round

Spartac 1 Rainham United 12
Real 60 Lynx 1 Thamesview Youth 4aet
Omega 92 2 Wigmore Wasps 6
Rainham Kenilworth 3 Walderslade 1
Lordswood 2 Sheerness East Youth 6
Black Lion 5 Royal Princes Park 1
Malling Rangers 0 Oak Athletic 6
Wigmore Youth 3 Lansdowne Colts 0
Cliffe Royals 3 Strood 87 0
Cliffe Woods Colts 13 Rainham 84 0
Horsted 17 Bleakwood Rangers 0
Pegasus 81 1 Fulston Zebras 4
Swallows 3 Rainham 84 Rangers 6
Sheerness Steel Youth 2 Chatham Colts 7
Cuxton 91 2 Woodcoombe Youth 6
Valley Colts 3 Deanview 95 6

Second Round

Rainham United 1 Thamesview Youth 4
Wigmore Wasps 2 Rainham Kenilworth 1
Sherness East Youth 8 Black Lion 3
Oak Athletic 1 Wigmore Youth 11
Cliffe Royals 0 Cliffe Woods Colts 10
Horsted 5 Fulston Zebras 1
Rainham 84 Rangers 1 Chatham Colts 0
Woodcoombe Youth 7 Deanview 95 2

Quarter Finals

Thamesview Youth 0 Wigmore Wasps
(WW win on pens)
0
Sheerness East Youth 7 Wigmore Youth 3
Cliffe Woods Colts 5 Horsted 0
Rainham 84 Rangers 4 Woodcoombe Youth 2


Semi - Finals

Cliffe Woods Colts 22 Rainham 84 Rangers 0
Sheerness East Youth 3 Wigmore Wasps 6

Final

Cliffe Woods Colts 8 Wigmore Wasps 2

Back to top


Under 13

First Round

Chatham Riverside Youth 5 New Road 4
Real 60 Sabres 6 Fulston Zebras 3
Omega 92 0 Bredhurst Juniors 13
Chatham Colts 4 Thamesview Youth 3
Rainham 84 2 Lordswood Juniors 1aet
Borstal 88 0 Twydall 7
Rainham 84 Rovers 2 Spartac 6
Cliffe Woods Colts 3 Thamesview Rangers 1
Woodcoombe Youth V Bye
Chatham Riverside 6 Scorpions 2
Horsted 0 Earl Juniors 2
Cuxton 91 13 Sheerness East Youth 2
Oak Athletic 7 Deanview 95 2
Horsted Sharks 6 Sittingbourne Strikers 3
Wigmore Youth 2 Sheppey United 4
Cliffe Royals V Valley Colts

Second Round

Chatham Riverside Youth

6 Real 60 3
Bredhurst 4 Chatham Colts 1
Rainham 84 4 Twydall 2
Spartac 0 Cliffe Woods Colts 8
Woodcoombe Youth 2 Chatham Riverside 0
Earl Juniors 6 Cuxton 91 2
Oak Athletic 2 Horsted Sharks 4
Sheppey United 7 Valley Colts 6

Quarter Finals

Chatham Riverside Youth 1 Bredhurst Juniors 12
Rainham 84 6 Cliffe Woods Colts 1
Woodcoombe Youth 3 Earl Juniors 0
Horsted Sharks 4 Sheppey United 3

Semi - Finals

Bredhurst Juniors 4 Rainham 84 3aet
Woodcoombe Youth 1 Horsted Sharks 0

Final

Bredhurst Juniors 2 Woodcoombe Youth 1aet

Back to top


Under 14

First Round

Bye V Swallows  
Thamesview Youth 10 Malling Rangers 0
Deanview 95 6 Sheerness Steel 2
Snodland Nomads 0 Riverview 5
Wainscott V Bye  
New Road 4 Woodcoombe Youth 0
Wigmore Youth 1 Cliffe Woods Colts 4
Borstal 88 Lions 7 Chatham Colts 2
Bye V Lordswood  
Omega 92 2 Cliffe Royals 3
Rainham 84 2 Wigmore Athletic 4
Chatham Riverside 5 Horsted 3
Real 60 Pumas V Bye  
Spartac 2 Oak Athletic 5
Bredhurst Juniors 17 Scorpions 1
Valley Colts V Bye  

Second Round

Swallows 0 Thamesview Youth 8
Deanview 95 3 Riverview United 1
Wainscott 2 New Road 6
Cliffe Woods Colts 0 Borstal 88 Lions 4
Lordswood 0 Cliffe Royals 2
Wigmore Athletic 2 Chatham Riverside
(CR win on pens)
2aet
Real 60 Pumas 4 Oak Athletic 0
Bredhurst Juniors 10 Valley Colts 2


Quarter Finals

Thamesview Youth 3 Deanview 95 2
New Road 2 Borstal 88 6
Cliffe Royals 3 Chatham Riverside 2
Real 60 3 Bredhurst Juniors 2


Semi - Finals

Borstal 88 2 Thamesview Youth 4
Cliffe Royals 4 Real 60 0

Final

Cliffe Royals 0 Thamesview Youth 6

Back to top


Under 15

First Round

Fulston Zebras 1 Wigmore Youth 6
Valley Colts V Bye
Bredhurst Juniors 5 Oak Athletic 1
Scorpions 10 Marlow Park 2
Bye V Cliffe Woods Colts
Rainham United 6 Royal Prnces Park 3
Rainham 84 1 Wigmore Dynamos 3
Black Lion V Bye
Walderslade 1 Earl Juniors 3
Borstal 88 Aardwolves 4 Twydall 7
Bye V Sheppey United
Pegasus 81 V Sittingbourne Strikers
Woodcoombe Youth 3 Snodland Nomads 1
Bye V Chatham Colts
New Road 4 Swallows 0
Cobham Colts V Bye

Second Round

Wigmore Youth 4 Valley Colts 1
Bredhurst Juniors 2 Scorpions 1
Cliffe Woods Colts 15 Rainham United 0
Wigmore Dynamos 4 Black Lion 0
Earl Juniors 2 Twydall 4
Sheppey United 2 Pegasus 81 3
Woodcoombe Youth 4 Chatham Colts 2
New Road 0 Cobham Colts 8


Quarter Finals

Wigmore Youth 3 Bredhurst Juniors 1
Cliffe Woods Colts 7 Wigmore Dynamos 1
Twydall 1 Pegasus 81 2
Woodcoombe Youth 0 Cobham Colts 5

Semi - Finals

Pegasus 81 1 Cliffe Woods Colts 0
Wigmore Youth 1 Cobham Colts 5

Final

Cobham Colts 1 Pegasus 81 5

Back to top


Under 16

First Round

Euroflo 5 Ridgeview 1
Wigmore Warriors 2 Fulston Zebras 3
Spartac 8 Swallows 1
Woodcoombe Youth V Bye  
Scorpions 1 Real 60 Lions 5
Cliffe Royals 3 Valley Colts 6
Bredhurst Juniors 6 Rainham Kenilworth 1
Pegasus 81 5 Chatham Riverside 0


Quarter Finals

Euroflo 3 Fulston Zebras
(Euroflo win on pens)
3
Spartac 4 Woodcoombe Youth 2
Real 60 4 Valley Colts
(VC win on pens)
4
Bredhurst Juniors 11 Pegasus 81 0


Semi - Finals

Euroflo 1 Spartac 2
Valley Colts 2 Bredhurst Juniors 3


Final

Bredhurst Juniors 0 Spartac 3

Back to top


Under 18

First Round

Bye V De Sales United
Chatham Riverside 2 Chatham Riverside Rangers 4
Rainham 84 11 Pegasus 81 2
Bye V Wigmore Youth
Real 60 Panthers 0 Lordswood 6
Twydall Eagles 1 New Ash Green 5
Thamesview Youth 4 Royal Princes Park 3
Lordswood Tigers V Bye

Quarter Finals

De Sales Utd 2 Chatham Riverside Rangers 15
Rainham 84 2 Wigmore Youth
(R84 win on pens)
2
Lordswood 4 New Ash Green 0
Thamesview Youth 3 Lordswood Tigers 1aet


Semi - Finals

Lordswood 0 Chatham Riverside Rangers 3
Rainham 84 1 Thamesview Youth 0

Final

Chatham Riverside Rangers 3 Rainham 84 0

Back to top