John Leeds Memorial Trophy
1999/2000 Season

Under 8 Under 9 Under 10 Under 11 Under 12
Under 13 Under 14 Under 15 Under 16 Under 18

Under 8
First Round

Black Lion 11 1 Walderslade
Bredhurst Juniors 1 2 Rainham Kenilworth
Chatham Colts 0 5 Rainham Utd
Deanview 95 4 3aet Strood 87
Lordswood 8 1 Royal Princes Park
Thamesview 3 4 Swallows
Valley Colts 5 3 Cliffe Woods Colts


Quarter Final
Black Lion 7 3 Deanview 95
Lordswood 2 6 Swallows
Rainham Utd 2 1 Rainham Kenilworth
Valley Colts 12 0 Pegasus 81

Semi Final
Black Lion 3 2 Valley Colts
Rainham Utd 2 2 Swallows
Rainham utd win 1-0 aet

FINAL (at Chatham Town FC)

Black Lion 2 4 Rainham Utd


Back to Top



Under 9
First Round

Borstal 88 1 8 Wigmore Youth
Chatham Colts 7 2 Real 60 Cougars
Deanview 95 (3) (3) Snodland Nomads
Pegasus 81 0 3 Thameview
Rainham 84 3 0 Swallows
Walderslade 1 5 Valley Colts
Warden Bay 0 7 Horsted


Quarter Final
Deanview 95 4 6 Chatham Colts
Horsted 7 2 Rainham Utd
Rainham 84 8 2 Valley Colts
Wigmore Youth 5 3aet Thamesview Youth

Semi Final
Horsted 0 1 Chatham Colts
Wigmore Youth 1 2 Rainham 84

FINAL (at Chatham Town FC)

Chatham Colts 1 6 Rainham 84

Back to Top



Under 10
Preliminary Round

Chatham Riverside 9 2 Scorpions
Real 60 Wildcats 5 3 Pegasus 81
Spartac 2 6 Wigmore Youth

Second Round

Chatham Riverside 1 3 Pegasus 81 Colts
Malling Rangers 1 11 Swallows
Omega 92 (2) 3 (2) 2 Cuxton 91
Real 60 Wildcats 5 2 Bredhurst Juniors
Strood 87 2 5 Rainham Utd
Walderslade 5 2 Snodland Nomads
Wigmore Youth 1 6 Old Oak Juniors
Woodcoombe Youth 2 6 Valley Colts

Quarter Final
Real 60 Wildcats 4 2 Old Oak Juniors
Pegasus 81 Colts 2 1 Chatham Riverside
Walderslade 5 4 Rainham Utd
Swallows 0 2 Omega 92

Semi Final
Pegasus 81 Colts 1 0 Omega 92
Walderslade 1 3 Real 60 Wildcats

FINAL (at Chatham Town FC)

Pegasus 81 Colts 2 1 Real 60 Wildcats

Back to Top



Under 11
Preliminary Round

Cliffe Royals 1 3 Rainham 84
Horsted Bees 2 6 Fulston Zebras
Old Oak Juniors 3 0 Cuxton 91
Omega 92 4 1 Lordswood
Real 60 Lynx 5 0 Strood 87
Royal Princes Park 3 5 Rainham Utd
Walderslade 2 1 Woodcoombe Youth
Wigmore Youth 6 0 Deanview 95

Second round
Fulston Zebras 14 3 Bleakwood Rangers
Old Oak Juniors 13 1 Malling Rangers
Omega 92 2 1 Black Lion
Rainham 84 14 3 Valley Colts
Rainham Utd 7 1 Sheerness East Youth
Real 60 Lynx 3 0aet Spartac
Walderslade 2 3 New Road
Wigmore Youth 5 0 Chatham Colts

Quarter Final
Wigmore Youth 6 1 Real 60 Lynx
Old Oak Juniors 3 4 Rainham 84
Rainham Utd 1 2 Omega 92
Fulston Zebras 2 3 New Road

Semi Final
New Road 1 2 Rainham 84
Wigmore Youth 1 3 Omega 92

FINAL (at The Garrison Ground)

Omega 92 3 3 Rainham 84
R84 Win on pens

Back to Top



Under 12
Preliminary Round

Borstal 88 1 8 Real 60 Polecats
Chatham Riverside (3)3 (3)2aet and pens Cuxton 91
Cliffe Woods Colts 6 1 Old Oak Juniors
Deanview 95 1 6 Twydall
Fulston Zebras 0 4 Valley Colts
Horsted 3 5 Scorpions
New Ash Green 1 4 Chatham Riverside Youth
Rainham Utd 0 1 Wigmore Youth
Sheerness East Youth 5 4 Cliffe Royals
Sheppey Utd 0 5 Rainham 84
Strood 87 3 4 Thamesview Rangers
Walderslade 0 7 Woodcoombe Youth

Second round
Chatham Colts 11 0 Spartac
Chatham Riverside 0 3 Cliffe Woods Colts
chatham Riverside Youth 2 4 Woodcoombe Youth
Earl Juniors 4 1 Omega 92
Real 60 7 1 Sheerness East Youth
Scorpions 2 8 Twydall
Valley Colts 0 5 Thamesview Rangers
Wigmore Youth 0 2 Rainham 84


Quarter Final
Real 60 Polecats 1 2 Twydall
Woodcoombe Youth 2 1 Cliffe Woods Colts
Rainham 84 3 2 Thamesview Rangers
Earl Juniors 0 8 Chatham Colts

Semi Final
Chatham Colts 3 1 Twydall
Rainham 84 2 1 Woodcoombe Youth

FINAL (at The Garrison Ground)

Chatham Colts 1 0 Rainham 84

Back to Top



Under 13
Preliminary Round

Bredhurst Juniors 4 3 Walderslade
Chatham Riverside (5)3 (5)1 Wigmore Ath
Wainscott 6 3 Horsted

Second round
Bredhurst Juniors 13 1 Valley Colts
Chatham Riverside 0 9 Old Oak Juniors
New Road 1 2 Swallows
Scorpions 10 1 Chatham Colts
Sheerness East Youth 2 10 Rainham 84
Spartac (4) 0 (4) 2 Omega 92
Wainscott 6 1 Snodland Nomads
Wigmore Youth 2 3 Sheerness Steel

Quarter Final
Old Oak Juniors 0 6 Bredhurst Juniors
Omega 92 0 5 Swallows
Rainham 84 5 3 Scorpions
Wainscott 3 2 Sheerness Steel

Semi Final
Swallows 1 3 Bredhurst Juniors
Wainscott 2 6 Rainham 84

FINAL (at The Garrison Ground)

Bredhurst Juniors 3 1 Rainham 84

Back to Top



Under 14
Preliminary Round

Black Lion 4 2 Old Oak Juniors
Marlowe Park Youth 2 11 Cliffe Woods Colts
Sheerness East Youth 7 1 Wigmore Youth
Twydall 6 3 Chatham Colts

Second round
Black Lion 2 3 Spartac
Cliffe Woods Colts 7 2 Fulston Zebras
Rainham 84 0 10 Earl Juniors
Rainham Utd 5 1 Walderslade
Royal Princes Park 2 14 New Ash Green
Sheerness East Youth 3 0 Woodcoombe Youth
Sittingbourne Strikers (3) 1 (3) 2 Borstal 88 Aardwolves
Twydall 7 0 Wigmore Dynamos


Quarter Final
Cliffe Woods Colts 6 1 Rainham Utd
New Ash Geen 3 2 Borstal 88 Aardwolves
Spartac 0 3 Sheerness Steel
Twydall 3 2 Earl Juniors

Semi Final
Cliffe Woods Colts 2 5 Twydall
Sheerness East Youth 7 1 New Ash Green

FINAL (at The Garrison Ground)

Sheerness East Youth 2 0 Twydall

Back to Top



Under 15
First Round

Chatham Riverside 5 1 Twydall
Omega 92 4 2 Cliffe Royals
Rainham Utd 0 8 Sheppey Utd
Wainscott 0 5 Walderslade
Wigmore Warriors 4 1 Ridgeview

Quarter Final
Chatham Riverside (2)4 (2)0 Scorpions
Omega 92 3 5 Woodcoombe Youth
Sheppey Utd 3 0 Walderslade
Wigmore Warriors 1 2 Fulston Zebras

Semi Final
Chatham Riverside 1 2 Sheppey Utd
Woodcoombe Youth 1 3 Fulston Zebras

FINAL (at The Garrison Ground)

Fulston Zebras 0 5 Sheppey Utd

Back to Top



Under 16
First Round
Chatham Riverside 1 4 Fulston Zebras

Quarter Final
Fulston Zebras 1 3 New Ash Green
Lordswood 1 3 Sheernee East Youth
Rainham 84 6 1 Pegasus 81
Scorpions     Bye


Semi Final
New Ash Green 1 2 Sheerness East Youth
Scorpions 0 4 Rainham 84

FINAL (at The Garrison Ground)

Rainham 84 1 0 Sheerness East Youth

Back to Top



Under 18
First Round

Lordswood 2 3 Chatham Riverside Youth
Sheerness Steel 0 4 Walderslade
Twydall Hawks 6 3 Royal Princes Park

Quarter Final
Cliffe Royals 4 2 Walderslade
Real 60 Bobcats 1 7 Rainham 84 Rangers
Twydall Hawks (3)2 (3)1 Chatham Riverside Youth
Wigmore Youth 1 5 Twydall Eagles

Semi Final
Cliffe Royals 5 2 Rainham 84 Rangers
Twydall Eagles 1 3 Twydall Hawks

FINAL (at Sittingbourne FC)

Cliffe Royals 0 2 Twydall Hawks


Back to Top