John Leeds Memorial Trophy
1998-1999

Under 8 Under 9 Under 10 Under 11 Under 12
Under 13 Under 14 Under 15 Under 16 Under 18

Back to Archive home page

Under 8
First Round

Deanview 95 Bye
Thamesview Youth Bye
Valley Colts   1 Wigmore Youth 2
Rainham Kenilworth Bye
Walderslade 4 Borstal 88 8
Real 60 Cubs 1 Chatham Colts 2
Rainham 84 Bye
Lordswood Bye

Quarter Finals

Deanview 95 4 Thamesview Youth 1
Wigmore Youth 4 Rainham Kenilworth 2
Borstal 88 1 Chatham Colts 6
Rainham 84 6 Lordswood 0

Semi - Finals

  Rainham 84 2 Deanview 95 5
  Chatham Colts 2 Wigmore Youth 1

Final
Venue: Chatham Town FC

Chatham Colts 7 Deanview 95 8

Back to Top


Under 9
First Round

Rainham Utd 3 Wigmore Youth 1
Cuxton 91 8 Strood 87 1
Scorpions 1 Rainham Kenilworth 17
Lordswood 2 Thamesview Youth 1
Pegasus 81 Colts 0 Real 60 6
Omega 92 0 Snodland Nomads 13
Chatham Riverside 2 Chatham Colts 4
Bye Swallows

Quarter Finals

Rainham Utd 4 Cuxton 91 1
Rainham Kenilworth 2 Lordswood 0
Real 60 9 Snodland Nomads 4
Chatham Colts 6 Swallows 4

Semi - Finals

Real 60 2 Rainham United 0
Chatham Colts 3 Rainham Kenilworth 4

Final
Venue: Chatham Town FC

Rainham Kenilworth 1 Real 60 3

Back to Top


Under 10

Preliminary Round
Deanview 95 4 1 Swallows
Omega 92 14 0 Bleakwood Rangers
Real 60 Lynx 4 3 Royal Princes Park
Valley Colts 3 9 Chatham Colts
Black Lion 2 1 Lordswood
Rainham Kenilworth 1 4 Wigmore Wasps
Walderslade 5 3 Cuxton 91
Woodcoombe 2 0 Cliffe Royals


First Round

Deanview 95 0 Omega 92 2 aet
Real 60 (4) 4 Chatham Colts (4) 2
Black Lion 0 Wigmore Wasps 5
Walderslade 0 Woodcoombe Youth 3
Gravesend Spartans 6 Strood 87 0
New Road 0 Fulston Zebras 5
Horsted Bees 4 Spartac 1
Old Oak Juniors 2 Rainham Utd 1

Quarter Finals

Omega 92 3 Real 60 0
Wigmore Wasps 1 Woodcoombe Youth 4
Gravesend Spartans 2 Fulston Zebras 3
Horsted Bees 1 Old Oak Juniors 2

Semi - Finals

Woodcoombe Youth

3 Fulston Zebras 5
Old Oak Juniors 3 Omega 92 6  aet

Final
Venue: Sittingbourne FC

Fulston Zebras 3 Omega 92 2

Back to Top


Under 11

Preliminary Round

New Ash Green 0 6 Cuxton 91
Woodcoombe Youth 3 1 Deanview 95
Omega 92 1 6 Lordswood
Sheerness East Youth 8 0 Scorpions
Walderslade V Chatham Riverside
Awarded to CR
Old Oak Juniors 2 7 Pegasus 81
Fulston Zebras 2 6 Spartac
Real 60 Polecats 16 0 Borstal 88
Valley Colts 4 aet 3 Rainham 84 Rovers
Strood 87 2 3 Rainham 84
Chatham Colts 1 2 Horsted Sharks


First Round

Cuxton 91

0

Woodcoombe Youth 4
Lordswood

8

Sheerness East Youth 0
Chatham Riverside

1

Pegasus 81 6
Spartac

0

Real 60 5
Valley Colts

1

 Rainham 84 5
Horsted Sharks

2

Wigmore Youth 0
Cliffe Royals 3 Horsted 1
Rainham Kenilworth 10 Earl Juniors 1
Quarter Finals
Woodcoombe Youth 0 Lordswood 4
Pegasus 81 2 Real 60 7
Rainham 84 1 Horsted Sharks 2
Cliffe Royals 1 Rainham Kenilworth 2

Semi - Finals

Horsted Sharks 1 Lordswood 0
Real 60 1 Rainham Kenilworth 0

Final
Venue: Sittingbourne FC

Horsted Sharks 1 Real 60 2

Back to Top


Under 12

Preliminary Round

Faversham 98 5 1 Old Oak Juniors
Rainham 84 2 5 Walderslade
New Road 12 0 Scorpions
Omega 92 3 1 Chatham Colts
Spartac 2 1 Swallows
Valley Colts 10 0 Frindsbury 94

First Round

Faversham 98

3

Walderslade

4

New Road

7

Omega 92

1

Spartac

4

Valley Colts

3

Wainscott 0 Real 60 Pumas 3
Borstal 88 Lions 7 Chatham Riverside 2
New Ash Green 7 Wigmore Athletic 2
Euroflo 10 Wigmore Youth 3
Sheerness East Youth 3 Snodland Nomads 5

Quarter Finals

Walderslade 5 New Road 1
Spartac 0 Real 60 Pumas 7
Borstal 88 Lions Bye (New Ash Green withdrew)
Euroflo 8 Snodland Nomads 1

Semi - Finals

Borstal 88 Lions 0 Euroflo Youth 1
Real 60 10 Walderslade 2

Final
At The Garrison Ground

Euroflo 0 Real 60 2

Back to Top


Under 13

Preliminary Round

New Road                 21 1 Marlowe Park
Sittingbourne Strikers 0 5 Scorpions
Rainham Utd 3 4 Warden Bay
Twydall 5 3 Black Lion
Rainham 84 4 aet 2 Old Oak Juniors
Walderslade 3 7 Spartac
Borstal 88 Aardwolves 3 9 Snodland Nomads
Borstal 88 Bullets 4 aet 3 Rainham 84 Royals


First Round

New Road

1

Scorpions

5

Warden Bay

0

Twydall Boys

7

Rainham 84

(3) 6

Spartac

(3) 3 aet

Snodland Nomads

2

Borstal 88 Bullets

1

Woodcoombe Youth 3 Valley Colts 2
Earl Juniors 5 New Ash Green 3
Fulston Zebras 3 Wigmore Youth 4
Royal Princes Park 0 Sheerness East Youth 17

Quarter Finals

Scorpions 7 Twydall Boys 3
Rainham 84 1 Snodland Nomads 10
Woodcoombe Youth 3 Earl Juniors 0
Wigmore Youth 0 Sheerness East Youth 8

Semi - Finals

Woodcoombe Youth 3 Sheerness East Youth 4
Scorpions 3 Snodland Nomads 2

Final
At The Garrison Ground

Sheerness East Youth (3) 0 Scorpions (3) 1

Back to Top


Under 14

Preliminary Round

Lordswood 6 aet 3 Euroflo

First Round

Lordswood

4

Chatham Riverside 1
Wainscott 5 Ridgeview 1
Pegasus 81 20 Chatham Colts 0
Twydall 3 Valley Colt Tigers 7
Wigmore Youth (4) 1 Fulston Zebras (4) 3
Sheerness Steel 3 Walderslade 4
Wigmore Warriors 3 Rainham Utd 5
Woodcoombe Youth 1 Omega 92 5

Quarter Finals

Lordswood 3 Wainscott 2
Pegasus 81 4 Valley Colt Tigers 5
Fulston Zebras 9 Walderslade 2
Rainham Utd 1 Omega 92 2

Semi - Finals

Lordswood 6 Omega 92 1
Fulston Zebras 1 Valley Colt Tigers 2

Final
At The Garrison Ground

Lordswood 3 Valley Colt Tigers 2

Back to Top


Under 15

First Round

Scorpions Bye
Fulston Zebras 7 Featherby 1
New Road 10 Woodcoombe Youth 3
New Ash Green 2 Omega 92 Rangers 3
Chatham Riverside (1) 3 Rainham 84 Raiders (1) 3
Chatham Riverside won 4-1 on pens
Sheerness East Youth 3 Cliffe Woods Colts 2
Pegasus 81 1 Rainham Kenilworth Raiders 2
Earl Juniors w/o Ridgeview

Quarter Finals

Scorpions

1 Fulston Zebras 0

New Road

6 Omega 92 Rangers 3

Chatham Riverside

2 Sheerness East Youth 4

Rainham Kenilworth Raiders

2 Earl Juniors 1

Semi - Finals

Rainham Kenilworth Raiders 7 Scorpions 4 aet
Sheerness East Youth 2 New Road 0

Final
At The Garrison Ground

Rainham Kenilworth Raiders 0 Sheerness East Youth 2

Back to Top


Under 16

First Round

Thamesview Youth 7 Wigmore Youth 3
Riverview 2 Sheerness Steel 6
Scorpions 0 Cobham Colts 12
Spartac 6 Royal Princes Park 0
Chatham Riverside Youth 3 Lordswood 7
New Ash Green 0 Twydall Hawks 3
Pegasus 81 2 Chatham Riverside 4
Hoo Rangers 5 Walderslade 8

Quarter Finals

Thamesview Youth 6 Sheerness Steel 7
Cobham Colts 7 Spartac 1
Lordswood 4 Twydall Hawks 2
Chatham Riverside 2 Walderslade 5

Semi - Finals

Lordswood 1 Walderslade 4
Cobham Colts 5 Sheerness Steel 4

Final
At The Garrison Ground

Walderslade 1 Cobham Colts 2

Back to Top


Under 18

First Round

Cliffe Royals Bye

Valley Colt Tigers Bye

Medway Royals Bye

Swale Magpies Bye

Borstal 88 Bye

Rainham 84 0 New Ash Green 8
Frindsbury 2 Twydall 3
Minster Colts 1 Valley Colts 2

Quarter Finals

Cliffe Royals (0)2 Valley Colt Tigers (0)0
Medway Royals 7 Swale Magpies 2
Borstal 88 3 New Ash Green 5
Twydall 13 Valley Colts 0

Semi - Finals

Twydall 5 New Ash Green 2
Cliffe Royals 0 Medway Royals 1

Final
At The Garrison Ground

Twydall 2 Medway Royals 0

Back to Top